dcsimg
Porady dla majsterkowiczów

Porady dla majsterkowiczów

Kilka drobnych porad dla majsterkowiczów może w istotnej mierze ułatwić pracę i uczynić ją przyjemniejszą! Czy wiedziałeś, na przykład, że kołki montażowe można w prosty sposób wyciągnąć ze ściany za pomocą korkociągu? Albo, że grzebień może ułatwić wbijanie gwoździ w trudno dostępnych miejscach? Szczegółowy wykaz wszystkich przydatnych porad dla majsterkowiczów znajduje się poniżej. 

Wystarczy tylko kliknąć jedną z porad i od razu można przystępować do pracy!

Wiercenie w metalu z użyciem punktaka

Wiercenie w metalu z użyciem punktaka

W przypadku wiercenia w metalu należy zadbać o to, aby wiertło nie ślizgało się. Można to zapewnić, wykonując najpierw punktakiem niewielkie wgłębienie w miejscu wiercenia. Punktak to stalowy pręt z twardą, ostrą końcówką. Wiertło należy precyzyjnie ustawić w miejscu zaznaczonym punktakiem, aby nie ślizgało się w trakcie wiercenia. Do wiercenia można stosować wiertło ze stali szybkotnącej (HSS) lub wiertło tytanowe w zależności od rodzaju metalu.

< >

Skil sponsorem witryny „Jaktozrobicsamemu”
Dla niektórych majsterkowanie wcale nie jest takie łatwe. Firma Elektronarzędzia Skil opracowuje wysokiej jakości narzędzia w przystępnych cenach z unikalnymi rozwiązaniami, które naprawdę ułatwiają majsterkowanie. Właśnie dlatego Skil jest sponsorem witryny „Jaktozrobicsamemu”, która służy pomocą w każdej pracy.