Skip to content

Wieszanie lustra

Zlecenie wykonania pracy innej osobie nie jest tanie. Natomiast właściwe podejście pozwoli wykonać większość prac samodzielnie. Korzystając z instrukcji krok po kroku dostępnych na stronie SKIL, można zaoszczędzić czas i pieniądze. Wspomniane instrukcje krok po kroku, zawierające czytelne objaśnienia od A do Z, podzielono na kategorie prac w domu i wokół niego.Wystarczy tylko kliknąć jedną z naszych instrukcji krok po kroku i można od razu przystępować do pracy!

  1. Informacje ogólne

    Środek lustra powinien wisieć na wysokości oczu. Zwykle będzie to 1,65 m lub mniej, jeżeli w rodzinie są niższe osoby. Lustro powinno być wystarczająco duże, aby również wyższe osoby mogły się w nim bez problemu przejrzeć.

  2. Lustro w łazience

    Lustro to istotny element wystroju łazienki lub toalety. Powinno ono być wystarczająco duże, zamocowane na właściwej wysokości i odpowiednio oświetlone. W miarę możliwości oprawa oświetleniowa powinna oświetlać całą powierzchnię lustra.

  3. Lustra podgrzewane (opcjonalne)

    Gdy po wzięciu prysznica lustro jest zaparowane i niczego nie można w nim zobaczyć, warto zastanowić się nad systemem podgrzewania. Mocowany jest on za lustrem i zapobiega kondensacji pary wodnej.

  4. Ponowne sprawdzenie wszystkiego przed przystąpieniem do wiercenia

    Jeżeli konieczne jest wiercenie w płytkach w łazience lub toalecie, miejsce otworu należy zaznaczyć na pasku taśmy maskującej. Taśma zapobiegnie ślizganiu się wiertła. Jako linie odniesienia można wykorzystywać spoiny między płytkami, albo używać poziomicy. Sprawdzić, czy położenie drugiego otworu jest wyrównane w poziomie z pierwszym. Wiercić powoli bez użycia funkcji udaru. Upewnić się, że otwór jest na tyle głęboki, aby kołek schował się całkowicie w ścianie za płytką. Można w ten sposób uniknąć pękania płytek przy osadzaniu wkrętów. Zamocowanie w miarę możliwości wszystkich elementów w jednej linii jest korzystne ze względów estetycznych.

  5. Wybór właściwego kołka rozporowego

    W przypadku ściany z cegły lub betonu należy używać uniwersalnych kołków rozporowych o średnicy 6 mm i wiertła o tej samej średnicy. Do zawieszenia cięższych luster wskazane jest wiertło o średnicy 8 mm i odpowiadające mu kołki. A w przypadku bardzo ciężkich luster (ponad 20 kg) najlepiej zastosować metalowe śruby kotwowe.

  6. Wskazówka

    Więcej informacji na ten temat można znaleźć również w artykule „Krok po kroku – Ścienne kołki montażowe

  7. Montaż lustra

    Lekkie lustra łazienkowe najprościej zamocować na wieszakach do luster, ozdobnych uchwytach lub profilach aluminiowanych. Nie wolno używać silikonu, gdyż może on zawierać substancje kwasowe atakujące powłokę lustra.

  8. Wskazówka

    Właściwe oświetlenie pozwala subtelnie doświetlić lustro i lepiej je wyeksponować. W tym celu potrzebne będzie znajdujące się na ścianie w sąsiedztwie lustra gniazdo elektryczne.

Ocena

Oceń ten opis krok po kroku.

Wieszanie lustra

3.7
3.7 of 5

306 liczba głosów

  • 5
    147
  • 4
    51
  • 3
    22
  • 2
    23
  • 1
    63